Novogratz: Bitcoin Cena osiągnąć 20.000 dolarów jak Fed drukuje i kupuje zbyt wiele dolarów

Były menedżer funduszu hedgingowego Wall Street i wybitny inwestor Mike Novogratz niedawno powiedział, że Bitcoin może wkrótce złamać pożądane 10 tys. dolarów marki i skoczyć do 20.000 dolarów.

Zauważył również, że cyfryzacja pieniędzy rozpoczęła się na całym świecie, a USA musi dogonić inne narody, takie jak Chiny.

Bitcoin do 20 tys. dolarów, mówi Novogratz
Novogratz jest prezesem firmy inwestycyjnej Galaxy Investment Partners i wieloletnim rzecznikiem Bitcoin. W połowie 2019 r. przewidywał, że do końca roku BTC powróci do swojej niezmiennie wysokiej ceny 20.000 dolarów, co nie miało miejsca.

Podstawowa kryptokur waluta spadła pod koniec 2019 r., a Novogratz sporządził kolejną prognozę, że zakończy 2020 r. na poziomie około 12 000 USD. W ostatnim wywiadzie okazał się jednak o wiele bardziej byczy w kwestii nadchodzącego rozwoju cen.

Choć obalił wszelkie założenia, że Bitcoin Profit może wkrótce zastąpić dolara jako główną walutę w USA, zauważył, że ludzie zwracają się do BTC i złota z tych samych powodów, co może ostatecznie spowodować wzrost cen:

Ty też możesz lubić:

Adam Powrót: Bitcoin Cena może Skyrocket do 300.000 dolarów do 2025 r.
Bitcoin Bull Run Oficjalnie zaczynasz? Silny wskaźnik błysnął na popularnym długoterminowym modelu analizy
Bitcoin i Stocks Crash Together: 11 czerwca udowodnił, że rozdzielenie może się skończyć (w przeciwieństwie do złota)
„Dlaczego ludzie kupują Bitcoin? Kupują go z tego samego powodu, dla którego kupują złoto. Złoto jest na haju, Bitcoin pochodzi z wyprzedaży poniżej 5000 dolarów, a wrócił za prawie 10 000 dolarów.

Ponieważ ludzie martwią się, że Fed i Skarb Państwa drukują i kupują zbyt wiele dolarów. Mamy ten bezbożny sojusz pomiędzy ogromnym bodźcem fiskalnym ze strony Skarbu i Fedu, który finansuje całą sprawę.“

W związku z tym, że nadmierne kwoty dolarów nadal zalewają gospodarkę, dolar może doświadczyć masowej dewaluacji, dodał Novogratz. Aby walczyć z tymi negatywnymi konsekwencjami, ludzie „używają Bitcoinu jako zabezpieczenia“. W związku z tym, kontynuował, że „zaskoczy mnie, jeśli wkrótce nie zdejmiemy tych 10.000 dolarów, a potem zobaczysz 14.000 dolarów, a potem 20.000 dolarów“.

Mike Novogratz. Źródło: CNBC
Warto zauważyć, że inny wybitny inwestor i zarządzający funduszami hedgingowymi, Paul Tudor Jones III, również uważa, że Bitcoin może służyć jako zabezpieczenie w tych czasach niepewności gospodarczej. Ostatnio powiedział, że kupuje aktywa, aby walczyć z ewentualnym wzrostem inflacji.

Digitalizacja pieniądza

Novogratz poruszył również temat przejścia do systemu finansowego całkowicie zdominowanego przez transakcje elektroniczne. Powiedział, że 93% wszystkich transakcji w Chinach odbywa się drogą elektroniczną, podczas gdy Stany Zjednoczone wydają się pozostawać w tyle.

„Wchodzimy w erę cyfrową. I wciąż mówimy o kwartałach kontra nicki. Musimy działać szybko, albo Stany Zjednoczone zostaną daleko w tyle.

To prawie niemożliwe, że w pewnym momencie nie będziemy mieli stabilnych monet ani kryptońskiej wersji dolara. Oni naprawdę staną się tym, czym się zajmujemy.“